Předmluva

Michaella Quinnová se narodila na Atlantském pobřeží ve městě Boston státu Massachusett.

Byla nejmladší z pěti sourozenců, rovněž děvčat. Její otec, Joseph Quinn, byl uznávaným bostonským lékařem a také vědcem, který věřil, že dle zákona pravděpodobnosti, bude jeho pátým dítětem vytoužený chlapec jménem Michael.

Avšak, přes jeho přání, mu jeho žena Elizabeth Enn Quinnová 15. února 1833 porodila děvče, které pojmenovali Michaella.

Otec měl nesmírně rád všechny své dcery, ovšem v Michaelle se zcela viděl. Zvlášť po té, kdy se u ní projevil cit a nadání pro lékařskou vědu. Lékařství Michaele naprosto učarovalo a tak se rozhodla, po vzoru svého otce, stát se lékařkou.

V polovině 19tého století však ženy neměli právo běžně studovat a jedinou možností pro Michaellu bylo odejít v roce 1857 do Pensylvánie, kde úspěšně absolvovala ženskou lékařskou fakultu a roku 1859 získala doktorát.

K nelibosti své matky, se po návratu do Bostonu, stala asistentkou v otcově lékařské ordinaci, kde strávila 7 let až do roku 1866 kdy její otec zemřel.

Jako ženu lékařku jí ve všech nemocnicích a klinikách odmítli, protože tehdejší konvence uznávali jako lékaře pouze muže. Jediné místo kde jí bylo umožněno pracovat, byl Bostonský syrotčinec Holly´s.

O rok později v dubnu 1867 našla v novinách inzerát, že v malém městečku Colloredo Springs na západní hranici ve státě Colloredo hledají lékaře. Ihned telegrafovala, že má o to místo zájem. Po té, co jí přišla kladná odpověď na nic nečekala a ve svých 34 letech odjela do Colloreda vstříc novému životu.

 

 Píše se duben 1867